Loading...
schemat_GAZOWKA_2.jak-zmniejszyc-fotke_pl (1)

Warsztaty Pożarowe POLON-ALFA: Realizacja scenariuszy do działań w czasie pożaru w oparciu o system POLON 6000”

POLON-ALFA S.A. największy polski producent systemów sygnalizacji pożarowej ma przyjemność zaprezentować, poszerzający bogatą ofertę,  nowoczesny system detekcji gazów SDG 6000.  

Bezpieczeństwo osób, przebywających w obiektach, w szczególności w budynkach użyteczności publicznej jest najwyższym wymaganiem, jaki stawia się takim obiektom. Szczególną rolę odgrywają w tym wypadku systemy zabezpieczeń ppoż. których zadaniem jest wykrycie zagrożenia pożarowego w jego wczesnej fazie, powiadomienie o zagrożeniu otoczenia oraz umożliwienie bezpiecznej i szybkiej ewakuacji osób. W tym celu opracowuje się tzw. scenariusze do działań w czasie pożaru, które określają w jaki sposób (proceduralnie i w powiązaniu z rozwiązaniami technicznymi) zrobić to prawidłowo. Warsztaty mają na celu wskazanie głównych wymagań w tym zakresie.

Już dziś zaopatrzyć się można w adresowalne systemy detekcji gazu, składające się z centrali detekcji gazów CDG 6000 i kilku rodzajów adresowalnych detektorów gazów PSG-6000.

W zastosowaniach nie wymagających centrali detekcji gazów, dostępne są autonomiczne detektory gazów ASG-2000. Detektory te mogą pracować samodzielnie, jak i  tworzyć niewielkie instalacje kilku, współpracujących ze sobą detektorów. Detektory gazowe produkcji POLON-ALFA mają wbudowane wymienne moduły sensorów gazów, co pozwala na obniżenie kosztów ich eksploatacji. Sygnalizowana jest w nich konieczność przeprowadzenia kalibracji sensorów. Obudowy detektorów gwarantują wysoki stopień szczelności, umożliwiający ich instalowanie w trudniejszych warunkach środowiskowych. Detektory są zasilane z zewnętrznego zasilacza 12 V (24 V), linii dozorowej  (PSG-6000) lub ze źródła napięcia zmiennego 230 V (ASG-2000).

POLON

Centrala ma możliwość przekazania informacji o alarmie do zainstalowanych w obiekcie systemów sygnalizacji pożarowej POLON 4000/POLON 6000 poprzez programowalne wyjścia przekaźnikowe. Urządzenie zostało również przygotowane do pracy na pętli dozorowej central systemu POLON 6000, dzięki czemu wymiana informacji, rozkazów następuje w sposób cyfrowy.

Pełna oferta urządzeń POLON-ALFA dostępna jest pod adresem: https://polon-alfa.pl/pl

polon-alfa

 

Email
Facebook
Google+
Twitter
SOCIALICON