Loading...
AGNIESZKA FUJAK
Dodatkowe informacje

dr  AGNIESZKA FUJAK – Projektant wozów specjalnych, Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie

Absolwentka Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz stypendystka Politechniki w Mediolanie, Wydziału Wzornictwa Przemysłowego. Współpracowała  z  Instytutem Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych  Politechniki Krakowskiej w czasie projektowania i prototypowania pojazdu miejskiego. W trakcie studiów podjęła pracę na stanowisku projektanta form przemysłowych w firmie Wawrzaszek ISS, produkującej samochody ratowniczo-gaśnicze. W 2011 r. rozpoczęła  studia doktoranckie na macierzystej uczelni, pod kierunkiem prof. Jerzego Ginalskiego oraz dr. hab. Marka Liskiewicza. Pracę doktorską obroniła w 2017, z zakresu strategii, procesu projektowego i wdrożenia elementow infrastruktury ratwniczej w stanach zagrożenia.

Od 2012 r. główny projektant w dziale konstrukcyjnym firmy WISS , a w roku 2014 stworzyła dział projektowania przemysłowego w Bielsku-Białej. Ma za sobą ponad 60 projektow samochód specjalnych wdrozonych  do produkcji w tym Pojazd ratownictwa lotniczego, pojazdy medyczne i specjalistyczne mobilne laboratoria. 

Laureatka wielu prestiżowych konkursów. Najważniejsze nagrody: 

Wzór Roku 2012 i Dobry Wzór 2012 za lotniskowy pojazd ratunkowo-gaśniczy Felix 8×8 przyznane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Główna nagroda w konkursie Śląska Rzecz w kategorii Produkt za projekt podestu pożarniczego PMT25D Skyline. Projekt opracowany w interdyscyplinarnym zespole firm WISS i Bumar Koszalin.

Nagroda Rektorów za najlepszy dyplom projektowy za lotniskowy pojazd ratunkowo-gaśniczy Eroe, przyznany na przeglądzie prac dyplomowych w Rondzie Sztuki w Katowicach, w 2011 r. 

Wyróżnienie w międzynarodowym przeglądzie projektów dyplomowych

Graduation Projects 2012.

Projektantka z pasją, pracoholik z wyboru, mama dwóch synow isiostra trzech mechaników. Weekendowy rolnik-amator. Bez wiekszych sukcesów. Najlepiej czuje się na wysokości powyżej 600 m n.p.m
Email
Facebook
Google+
Twitter
SOCIALICON